Kuidas likvideerida kaos 2 nädalaga

#5päevaVIIMSI_MUUGA_PIRITA_garaažikani

Paljud inimesed suutsid 66 päeva kestnud eriolukorra ajal korrastada oma garaaži ja panipaigad. Samas on palju inimesi, kelle elu eriolukord korralikult segi kloppis. See segadus võib peegelduda nii kodus, kui ka panipaikades. Paljud on silmitsi olukorraga, kus asjad on kaotanud väärtuse.
Loe lisaks

7 nõuannet edukaks garaažimüügiks

Mis on ühe jaoks tüütu pahn ja koli, see on teise jaoks aare ja ei ole paremat viisi selle väite tõestamiseks kui garaažimüük. Eduka garaažimüügi korraldamise eelduseks on täpne ajastus, läbimõeldud korraldus, hea reklaam, põhjalik ettevalmistus, õige hinnapoliitika ja kauplemisvõtted. Tähtis on meeles pidada, et müümata jäänud asjad on mõistlik viia lähimasse annetuskeskusesse. Siis on kindel, et järgmine garaažikas on veel edukam.

Loe lisaks

PRÜGI SORTEERIMISE ABC

Aastas tekib elaniku kohta umbes 311 kilogrammi olmejäätmeid. 60 % olmejäätmetest moodustavad pakendijäätmed (allikas: Keskonnaministeerium).

2020 aastal peab Eestis olema ringlusesse võetud 50% olmejäätmeid. Kui Soomes sorteeritakse 99% prügist, siis Eestis jääb see protsent 27- 32 vahele. Eesti madalad näitajad ei ole tingitud niivõrd Eesti inimeste soovimatusest prügi sorteerida kuivõrd oskamatusest sorteerida.

Elanikel on kohustus liigiti sorteerida vanapaberit, metall-, paber- ja kartong-, plast-, klaas- ja ohtlike ainete pakendeid, bio- ja meditsiinijäätmeid, tekstiili, patareisid ja elektripirne.

Pakendiks loetakse kõiki materjale, millesse kaupa pakendatakse.

Loe lisaks

100 asja, mis tuleb enne suve ära visata

Kevadise suurpuhastuse ajal tekib kriitiline mass asju, millega ei oska midagi tarka peale hakata nagu näiteks väljaveninud aluspesu, kõrvaklapid, mis hästi ei tööta, fotod inimestest, keda sa ei tunne, kulunud potid ja pannid, mõttetud rinnamärgid, puldid, mis midagi ei juhi…jne. jne

Loe lisaks

#Päevaprügiblogi VOL 2

60-80% prügist moodustavad pakendid. Kui 50% sellest jõuaks teisele ringile on võimalus, et Eesti pääseb Euroopa Liidu hiigeltrahvist.

Loe lisaks

#kodusuvekskorda #27päevagaraažikani

Tekstiilijäätmed Viimsis ei tohiks olmeprügisse jõuda. Kasutatud riideid saab müüa või annetada. Kasutamiskõlbmatud riided saab eraldi sorteerituna tasuta ära anda Viimsi Jäätmejaama,

Efektiivne korrastamine koosneb kolmest komponendist - sorteerimine, liigsetest asjadest loobumine ja otsusest, kuhu allesolevad esemed hoiule panna. Kõige mugavam viis kasutatud riietest vabaneda on nende annetamine. Kuidas annetada, mis saab annetatud asjadest räägib Uuskasutuskeskuse jaekaubandusjuht Viimsis elav Mari Värton


Loe lisaks

#päevaprügiblogi

Olen üsna usin sorteerija. Kuid kindlasti on arenguruumi. Aktiivselt olen teemaga tegelenud viimased 3 aastat.

Ajapikku teemaga süvitsi minnes olen oma harjumuste ja mõtlemise kallal tublisti tööd teinud. See on muutunud hobiks, isegi sportlikuks hasardiks. Samas kui ise oled positiivses muutumises, tahaks seda kogemust jagada nendega, kes ehk sisemiselt sooviksid keskkonna heale käekäigule kaasa aidata, kuid infot ja aega napib. Sestap otsustasin hakata pidama päevaprügiblogi, millest suurema osa proovin ka avalikustada.


Loe lisaks

Mis juhtus peale esimest Garaažikat?

Enamik meist unistab kaunist ja õdusast kodust. Paljud on selle unistuse nimel kõvasti pingutanud ja panustanud nii aja kui rahaga. Kui eluunistus on täitunud, selgub et tegelikkus on kaugel ajakirja klantspildil nähtud, hästi korrastatud ja säravpuhtast kodust. Uljalt lendlevad tolmurullid ja kõikjale kogunev pahn, asendab rõõmu meelehärmiga. Selgub, et unistusest on saanud raske koorem. Paljud suudavad ennast lõdvaks lasta alles siis, kui kodu puhtusest särab. Ent kui kodustel töödel ei näi lõppu tulevat ning koristamisest on saanud sunnitöö? Kui visadusest ja korraarmastusest ei piisa, kui aina lisanduvad panipaigad ja hoiukarbid ei aita meid vajaliku leidmisel?

Loe lisaks