Lips Georg Otsale ehk lugu sellest, kuidas valmis triptühhon "Viimsi Taevas"


"See oli 1969-72 kui töötasin Tallinna Moemajas noore õmblejana.
Tol ajal oli moemaja mannekeeniks Mati Sõstar, kellel õnnestus üleliidulise moemajaga koos käia Pariisis. Peale sõitu ilmus ta proovile Pariist ostetud moodsa lipsuga, mille ta proovis pidi kaelast võtma.
Mina - kavala moespioonina, viisin selle teise tuppa, mõõtsin ja uurisin ning hakkasin ise tuttavatele selliseid tegema.
Ühel päeval tõi Ilona Ots oma välismaalt saadud siidirätiku, millest sai uhke lips, ka armastatud Georg Otsale" kirjutas tuntud moedisainer, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Kai Saar.
Kai Saare käsitsi kirjutatud mälestuskild jõudis meine kui kunstnik Rein Meresaar tegi jaanuari alguses FB üleskutse annetada loodava kunstiteose tegemiseks lipse.
FB sõbrad võimendasid sõnumit ja nii kogunes ühe kuuga lipse mitme kunstiteose jagu.
1. veebruaril kogunes väike grupp entusiaste Viimsi huvikeskusesse, et Reinu juhendamisel luua Viimsi keskkonna- aastale pühendatud kunstiteose "Viimsi Taevas". Idee oli kujutada Viimsi taevast enne, nüüd ja tulevikus, kui kõik kehtivad detailplaneeringud ja arendajate soovid teoks saavad.
Kui me olime erineva kujunduse ja materjaliga lipsud värvide kaupa laiali laotanud, rullus meie ees lahti Eesti mehe lipsu ajalugu. Vaatamata erinevale riigikorrale on Eesti mehel õnnestunud tänu osavatele ja nutikatele naistele lipsumoega täisvereliselt kaasas käia.
1960. aastatel tulid moodi tumedad toonid ja tagasihoidlikud mustrid.
Nii nagu Kai Saar kirjutab " Peale 60-ndate ülipeenikesi lipse tuli moemaailma lavale, uued hästi laiad ja värvilised lipsud." 1980. Aastatel olid moes jälle kitsamad ühevärvilised lipsud, 1990. aastatel aga tulid taas moodi laiad erksavärvilised lipsud. Kokku kogutud lipsude seast torkas silma Hansapanga parimaid päevi iseloomustav erkoranž lips. Väga palju leidus ka muude organisatsioonide või muu sümboolikaga temaatilisi lipse, naljalipse: jõulu- ja sõbrapäeva lipsud. Popid olid multifilmitegelased. Nii põimisimegi eriaegadesse ja erinevatesse moevooludesse kuuluvad lipsud Reinu tehtud raamidele.
Kuus tundi koostegemist ja rassimist ning triptühhon "Viimsi Taevas" oli valmis.
Installatsiooniga saab tutvuda Viimsi Huvikeskuses kuni veebruari lõpuni.


Eelmine
7 nõuannet edukaks garaažimüügiks
Järgmine
Kuidas likvideerida kaos 2 nädalaga

6 vastust

Email again:
joKABimIclkyHpY 24. veebruar 2020
rqXIkcwluWgB
LZEYMmqUesj 24. veebruar 2020
WoeyPkSCvz
eODnbfZFGE 2. aprill 2020
ziTsCWUpHXxjne
cWjmuylqdkVUhAaC 2. aprill 2020
uzHNOEKiJS
vwsjLuWtxTeZkN 18. august 2020
xGKJmQVzX
NDIrMbLuwf 18. august 2020
zUcjugNBlZym