ALUSTAME KORRASTAMIST!

Viimsi garaažikani on jäänud 25 päev:)!
Enamik meist unistab kaunist ja õdusast kodust. Paljud on selle unistuse nimel kõvasti pingutanud ja panustanud nii aja kui rahaga. Kui eluunistus on täitunud, selgub, et tegelikkus on kaugel ajakirja klantspiltidel nähtust hästi korrastadud ja säravpuhtast kodust.

Sõrmejäljed, uljalt lendlevad tolmurullid ning kõikjale kogunev pahn asendab rõõmu meelehärmiga. Selgub, et unistusest on saanud raske koorem. Paljud suudavad ennast lõdvaks lasta alles siis kui kodu puhtusest särab. Ent kui kodustel töödel ei näi lõppu tulevat ning korrastamisest on saanud sunnitöö. Kui visadusest ja korraarmastusest ei piisa, kui aina lisanduvad panipaigad ja hoiukarbid ei aita meid kiirelt vajaliku leidmist.

Nüüd, kus akud on laetud ning troopika suvi asendumas Eesti suvega, võta aeg maha, et kodus korraks ringi vaadata!
Vaata, kas ümbritsevad asjad on ikka hästi organiseeritud? Kas meid ümbritsevad ainult meile meeldivad ja meie perega sobivad asjad?
Mõtle korraks, kuhu kulub Sinu kvaliteetaeg, kas pidevale korrastamisele ja asjade ümberpaigutamisele
Suur põhjus, miks paljudel ei õnnestu kunagi kodu lõplikult korda teha on see, et meil on liiga palju asju ja me ei suuda liigsetest asjadest loobuda.

Efektiivne korrastamine koosneb kahest komponendist: äraviskamine (loe: müük, vahetus, annetamine) ja otsus kuhu allesolevad esemed hoiule panna.
Algav kooliaasta ja 15. septembril Viimsis toimuv õue/garaažimüük on hea võimalus proovida kodukorrastuses uusi nippe, mida on pakkunud erinevad koristuskonsultandid ja - filosoofid.
Kõige tähtsam on seada eesmärgid ning valida parim viis nende eesmärkide saavutamiseks.

Kui seada eesmärgiks teha kodu korda nii, et ta püsivalt korras oleks, säästmaks aega ja raha. Kuidas tundub? Esimese korra kohta küllalt ambitsioonikas:)!
Kes soovib, võib kaasa lüüa eksperimendis, mida siin keskonnas jagama hakkame.
Vältimaks suuremat segadust tuleks asju sorteerida kategooriate järgi.
Kodu koristust soovitatakse alustada riiete sorteerimisest. Seejärel jalanõud, nõud ja kodutehnika, raamatud, paberid, kõikvõimalik pudi padi ja siis sentimentaalse väärtusega esemed nagu fotod ja teised mälestusesemed.
Mina alustan jalanõudest:)!
PS! Jagatavad nipid ei pretendeeri lõplikule tõele:). Pigem on tegemist katsega jagada ideid ja informatsiooni, mille otsimiseks ehk aega napib:)!

Autor: Viktoria Tuulas

Eelmine
VIIMSI GARAAŽIMÜÜK 15.09.2018
Järgmine
REGISTREERI MÜÜGIKOHT KUNI 2.09.2018

Vastused puuduvad

Email again: